• info@ivedikorganizesanayi.com

Su Kaçağı Tespiti

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
166 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Su kaçağı Tespiti
  • ADRES: Yavuztürk, Karadeniz Cd. 5/A D:1,
  • TELEFON: 0 (532) 765 7308
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Su Kaçağı Tespiti

istanbul su kaçağı bulma işlemi elektronik cihazlarla kırmadan dökmeden yapılmaktadır. Günümüz teknoloji ile birlikte kullanılan su kaçağı bulma ve tıkanıklık açma cihazlarıyla yapılan işlemler eskiye nazaran oldukça kolaydır. Bilinçli ve tecrübeli kullanılan bu cihazlar sayesinde su kaçakları 15cm2 kadar minik bir alanda rahatça tespit edilmekte, kameralı tıkanıklık açma cihazlarında ise imaj sürekli alınabildiği için tıkalı bölgeye rahatça erişilip, tıkanıklık giderilebilmektedir.

 

Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarının oldukça farklı nedenleri olabilir ama bu kaçaklar büyük çoğunlukla eskimiş su tesisatı, yanlış kullanılan malzemeler ve aşırı su basıncı ile oluşmaktadır. istanbul su kaçağı tespiti veya tıkanık masraf borusu açma benzer biçimde mevzularda gelişmiş cihaz ve ekiplerle ile sizler en kaliteli şekilde yardımcı olmak için çalışıyoruz. Su kaçağı bulma mevzusunda kaçak tespit cihazları ile yaptığımız emek harcamalar cevabında kaçağın hangi noktada olduğunu tespit ederek bu halde sadece bu noktaya müdahale edilmesi sağlanır. Bu biçimde evinizde ekstra alan kırmak zorunda kalmadan ancak tek bir noktaya müdahale edilerek onarım işlemi yapılır. Böylece zamandan da tasarruf edilmiş olmaktadır. Tıkanık boruların açılması için kameralı sistemleri kullanma suretiyle asıl sorunun olduğu yer belirlenerek bu halde bu yere müdahale edilir. Bu sayede boş yere ekstra yer kırmak zorunda kalmadan daha azca masraflı olarak tıkanıklıklar giderilir. Oluşan bu su kaçakları daha fazla boşan akan su sarfiyatına niçin olmaktadır. Giderinizdeki sıkıntı kalitesiz araç-gereç ve vasat işçilik kullanılarak inşa edilmiş eski yapılarda daha fazlaca görülür. En istenmeyen sonuçlardan biri de kaçaklardan sızan kirli sudur. Su kaçaklarından sızan kirli sular değdiği alana mikrop taşırlar. Mikrobun bulaştığı alanda aldığınız hava bile bakteriyel olur buda su kaçaklarının esenlik üstündeki bir diğer negatif etkisidir. Yapılan başka bir yanlış ise; probleminin kendi kendine çözülmesini beklemek. Bu tür su kaçaklarında sorun kendiliğinden çözülmek ve kurumak yerine suyun oluşturduğu nemden dolayı yapılarınızda küflenme, kötü kokular baş gösterebilir. Su kaçakları kendiliğinden düzelmediği gibi devamlı sızan su ile aşınan tesisatın farklı yerlerinde de sorun oluşturur. Hatta komşu tesisatınıza da zarar verebilir. Bu durumda daha az maliyetle daha kısa sürede çözebileceğiniz sorundan daha büyük bir probleme haiz olmuş olursunuz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Kısıklı Su Kaçağı Tespiti

Belli başlı su kaçağı belirtileri şunlardır; Su sayacınız, musluklar kapalı olduğu şekilde sürekli dönüyorsa, faturanıza normalden yüksek meblağlar ödemek zorunda kaldığınızda, banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ var ise, seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştiriyorsa, kaygan yahut kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde, duvarlarda rutubet yada ıslanma şikâyeti olduğunda, evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşanması durumudur.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

 

Binalarda meydana gelebilen su kaçaklarını tespit etmek için, pek çok metot kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin tüm bunlar doğru ve duyarlı sonuçlar verebilir ama her yöntemin kullanıldığı yer farklılık göstermektedir. Kullanılan noktaya ve kullanım şartlarına göre değişkenlik gösteren yöntemin, doğru bir biçimde seçiminin yapılması oldukca önemlidir. Su kaçağı tespiti esnasında hangi metot ile tekniklerin kullanılacağı, seçiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak bölgenin durumuna dikkat edilmelidir. Daha hemen sonra hazırda bulunan ekipmanlar test edilmelidir. En fazla kullanılan su kaçağı bulma teknikleri ise şunlardır; Tahmin yürütme ve bu tahmini seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekni

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.